Mondi SCP v Ružomberku má nového prezidenta

08 11 2021

Novým prezidentom papierní Mondi SCP sa s účinnosťou od 1. novembra 2021 stal Matjaž Gorjup, ktorý nahradil doterajšieho prezidenta Bernharda Pescheka.

Matjaž Gorjup, rodák zo Slovinska, sa rozhodol prijať ponuku v Mondi SCP na základe svojich bohatých manažérskych skúsenosti z oblasti priemyslu. Prichádza z polygrafickej spoločnosti Viappiani Printing LTD v Taliansku, kde zastával pozíciu generálneho riaditeľa. Rozumie papierenskému a obalovému priemyslu a má praktické skúsenosti s riadením veľkých organizácií. Má rozsiahle skúsenosti v oblasti vedenia ľudí a hovorí niekoľkými jazykmi vrátane základnej znalosti slovenčiny.

„Som veľmi rád, že som sa stal súčasťou takého úspešného výrobného závodu a zároveň najväčšieho súkromného zamestnávateľa v regióne. Za posledné desaťročia vedenie Mondi SCP spolu so všetkými zamestnancami vytvorilo vynikajúcu spoločnosť. Zapôsobil na mňa silný manažment a firemná kultúra. Predstavuje to vynikajúci základ pre zvládnutie výziev nadchádzajúceho obdobia. Prioritou pre mňa bude pokračovať v rozvoji spoločnosti, aby sme aj naďalej mohli byť významným podnikom pre celé Slovensko, stabilným zamestnávateľom a silným partnerom pre región a v neposlednom rade výrobcom prvotriednych výrobkov pre našich zákazníkov“, povedal Matjaž Gorjup, nový prezident Mondi SCP.

Kontakt:

Interná komunikácia: Lenka Štúrová, Ľudské zdroje, Mondi SCP
Email: lenka.sturova@mondigroup.com
Tel.: +421 (0) 910 555 370

Externá komunikácia: Dominika Ošková Ľudské zdroje, Mondi SCP
Email: dominika.oskova@mondigroup.com
Tel.: +421 (0) 910 555 519

O spoločnosti Mondi

Mondi je globálny líder v oblasti výroby obalov a papiera, ktorý pomáha robiť svet lepším inovatívnymi obalovými a papierenskými riešeniami vytvorenými pre udržateľnosť. Naša spoločnosť je integrovaná do procesu výroby, od lesného hospodárstva cez výrobu celulózy, papiera a plastových fólií až po navrhovanie a výrobu efektívnych obalových riešení pre priemyselný a spotrebiteľský tovar. Udržateľnosť je ústredným bodom našej stratégie a prirodzenou súčasťou nášho spôsobu podnikania. Sme lídrami v odvetví vďaka nášmu zákaznícky orientovanému prístupu EcoSolutions, v rámci ktorého sa pýtame správne otázky, aby sme našli to najudržateľnejšie riešenie. Tržby spoločnosti Mondi v roku 2020 dosiahli výšku 6,66 miliardy eur a upravený zisk EBITDA výšku 1,35 miliardy eur.

Spoločnosť Mondi je prémiovo kótovaná na Londýnskej burze LSE (MNDI) a druhotne na burze v Johannesburgu JSE Limited (MND). Je zahrnutá v akciovom indexe FTSE 100, od roku 2008 v indexe FTSE4Good Index Series a od roku 2007 v indexe zodpovedných investícií FTSE/JSE.