Prehliadka závodu

Zaujíma vás, ako sa vyrába papier? Prihláste sa na prehliadku závodu, počas ktorej zažijete pôsobivú rýchlosť a najmodernejšie technológie. Vysvetlíme vám celý proces výroby papiera od príchodu surovín až po finálny produkt.

Prehliadka závodu je bezplatná. Minimálny vek návštevníkov je 12 rokov. Minimálny počet návštevníkov v jednej skupine je 7 osôb, maximálny počet návštevníkov v jednej skupine je 15 osôb.

Pred návštevou si prosím pozorne prečítajte nasledujúce informácie a podmienky na vstup:

  1. Závod je veľmi rozsiahly, s množstvom mechanizmov, kamiónov a vlakov, ktoré sú neustále v pohybe. Bezpečnosť je pre nás prvoradá, a preto je jednou z podmienok vstupu zabezpečenie si vlastnej autobusovej alebo mikrobusovej dopravy.
  2. Počas návštevy zistíte, že súčasťou prehliadky sú aj miesta, kde je veľmi teplo, hlučno a nachádza sa tam množstvo rotujúcich zariadení. Preto sme obmedzili minimálnu vekovú hranicu účastníkov na 12 rokov. Na každých 10 študentov je požadovaný dozor jedného dospelého.
  3. Sprevádzať po závode vás bude jeden z našich bývalých zamestnancov na dôchodku, ktorí závod poznajú do posledného detailu, vrátane zaujímavostí a faktov, ktoré vám prezradia počas prehliadky. Je však dôležité, aby ste postupovali podľa ich pokynov a usmerňovali podľa nich aj ostatných.
  4. V celom areáli závodu nie je dovolené fotografovať či filmovať.
  5. V celom závode platí zákaz fajčenia a požívania alkoholických a omamných látok.
  6. Vstup do prevádzok je povolený iba v pevnej a uzatvorenej obuvi.

 

Ste pripravení na tento zážitok? Toto môžete očakávať:

Prejazd po závode od dreva až k papieru. Autobus sa zastaví na mieste, kde sa denne vyložia stovky kamiónov a železničných vagónov a kde kmene dreva miznú v odkôrňovacom bubne, aby sa následne posekané na štiepky objavili na veľkých kopách.

Preveziete sa okolo veľkých varákov, kde sa varí buničina. Z autobusu vystúpite pri papierenskom stroji, ktorý prejdete pešo od jeho mokrej až po suchú časť. Prechádzka pokračuje okolo automatizovaných sekačiek, ktoré papier režú, stohujú a balia do podoby, v akej si papier kupujete v obchode. Na záver navštívite náš jedinečný 16-poschodový plne automatizovaný sklad s 8 000 tonami výrobkov obsluhovaný iba dvomi ľuďmi, kým sa papier vyexpeduje do kamiónov.

Ak máte špeciálne požiadavky na návštevu iných oddelení, vyplňte prosím príslušnú časť v online formulári.

Formulár pre požiadavku na návštevu podniku:
*Povinné polia