Víťazi sú známi - uzatvorili sme tretí ročník REGIOCHEMU

News
24 mája, 2022
7 minút čítania
Zdieľať článok

24. mája sme uzavreli ročník súťaže REGIOCHEM pre žiakov ôsmeho ročníka základných škôl.

V utorok 24. mája sa nám podarilo uzavrieť ďalší ročník regionálnej súťaže REGIOCHEM, ktorá spája žiakov ôsmeho ročníka základných škôl, aby sa popasovali s úlohami z chémie. Zapojilo sa celkovo 27 štvorčlenných tímov a do posledného tretieho kola, ktoré sa konalo v laboratóriu na Strednej odbornej škole polytechnickej, postúpilo už len 5 najlepších. 

Víťazmi sa napokon stali členovia tímu BRaInS zo ZŠ Zárevúca. Tesne za nimi skončili Zemiačiky z rovnakej školy a na treťom mieste sa umiestnil tím Brejndedi zo ZŠ sv. Vincenta. 

Chémia môže byť aj zábavná

Chémia môže byť aj zábavná

Naša spoločnosť chce touto súťažou žiakom ukázať, že aj chémia vie byť zaujímavým a zábavným predmetom.

 Spolu so Strednou odbornou školou polytechnickou sme v rámci spolupráce v roku 2019 otvorili študijný odbor chemik operátor, ktorý je zaradený do duálneho systému vzdelávania. 

Lenka Štúrová, koordinátorka súťaže v Mondi SCP, dodaja:„Chceme ich takýmto spôsobom pritiahnuť k technickým odborom a spolu s polytechnickou školou vychovávať našich budúcich zamestnancov,“.

Veľa žiakov, ktorí absolvovali túto súťaž v predchádzajúcich ročníkoch, k nám aj nastúpilo do duálneho vzdelávania,

Pavol Moravčík, riaditeľ Strednej odbornej školy polytechnickej v Ružomberku. 

Tento školský rok zasadli do školských lavíc už v poradí tretí prváci.

Prváci a druháci absolvujú praktické vyučovanie v 2 krásnych moderných laboratóriách, ktoré nám vybudovalo Mondi SCP, od tretieho ročníka prebieha odborný výcvik priamo v závode,

Pavol Moravčik.

regiochem 2

Ústrednou témo tohto ročníka bol Vodík

Garantom súťaže sú dve pani učiteľky chémie – Helena Drobúlová z Gymnázia sv. Andreja v Ružomberku a Jana Júdová zo Strednej odbornej školy polytechnickej,  ktorá je zároveň aj hlavná inštruktorka duálneho vzdelávania v našom závode. Spoločne pripravili pre žiakov rôzne úlohy na tému Vodík. 

 

Helena Drobúlová dodaja: "Pre mňa je to skvelá príležitosť byť kreatívna, niečo nové vymyslieť a používam to potom ďalej aj pre vlastných študentov, keďže učím aj na osemročnom gymnáziu,“.

 

 

regiochem

Ceny boli opäť zaujímavé

Žiaci súťažili o hodnotné ceny. Každý člen víťazného tímu získal notebook. Za druhé miesto žiaci získali elektrokolobežky a za tretie instantný fotoaparát. Naprázdno neodišli ani posledné dva tímy, ktoré si zo súťaže odniesli bezdrôtové slúchadlá. 

 

Soňa Kenderová, učiteľka zo ZŠ Zárevúca, deli: „Deti sú nadšené, zabavili sa pri tom, niečo nové naučili a veľkou motiváciou pre nich boli určite aj ceny. Veľmi sa mi tiež páči, že to nie je len taká bežná vedomostná súťaž. Tu musia žiaci pridať aj niečo navyše, a to hlavne kreativitu a tímovosť, čo ich už teraz pripravuje na budúci život, kde budú musieť spolupracovať aj v práci,“.

 

Lenka Štúrová dodaja: „Záujem o súťaž je každý rok naozaj veľký a veľmi nás teší pozitívna spätná väzba, či už od žiakov alebo ich učiteľov. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník,“. 

 

 

 

 

People
Communities
Careers
Zdieľať článok

Tiež by vás mohlo zaujímať